As the Joker famously said in The Dark Knight: and ... here …. we … go.
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
The Group 10 season kicks off on Saturday at Tony Luchetti Sportsground when Workies host a new-look Bathurst St Pat’s in the opening round of 2018.
Want to know who’s lining up with who?
Check out the team lists for all four premier league games below:
GROUP 10, ROUND ONE:
Saturday, April 7:
GAME ONE:
LITHGOW WORKIES versus BATHURST ST PAT’S at Tony Luchetti Sportsground:
WORKIES: 1 Keelan Bresac, 2 Joel Walsh, 3 Greg Alderson, 4 Ryan Jervis, 5 Ben Glasson, 6 Cody Godden, 7 Harry Bender, 8 Nick Miller, 9 Joe Bilby, 10 Lachlan Piper, 11 Corey Willmott, 12 Riley Allan, 13 Andrew Bain; Bench: 14 Jimmy Reinhardt, 15 Darcy Allan.
COACH: Graeme Osborne.
ST PAT’S: 1 Sam Dwyer, 2 Jordan Naylor, 3 Chris Kirby, 4 Mitch Squire, 5 Mick Latu, 6 Josh Howarth, 7 Josh Merritt, 8 McCoy White, 9 Hudson White, 10 Greg Behan (c), 11 Ben Gunn, 12 Brendon Tago, 13 Zac Merritt; Bench: 14 Harrison Jones, 15 Caleb Wardman.
COACH: Greg Behan
REFEREE: Nathan Blanchard.
Sunday, April 8:
GAME TWO:
BATHURST PANTHERS versus ORANGE HAWKS at Carrington Park, Bathurst:
PANTHERS: 1 Kade Barrow, 2 Ben Dolan, 3 Blake Lawson, 4 Jye Barrow, 5 Finlay Grabham, 6 Trent Hotham, 7 Doug Hewitt (c), 8 Brent Seager, 9 Nick Loader, 10 Jed Betts, 11 Blake Seager, 12 Jack Siejka, 13 Jake Betts; Bench: 14 Blake Hewitt, 15 Wade Judd, 16 Dane Thorogood.
COACH: Dougie Hewitt.
HAWKS: 1 Jake Blimka, 2 Emmanuel Rodriguez, 3 Kyle Robbins, 4 Jack Aumuller, 5 Jordan Baker, 6 Willie Heta (c), 7 Brodie Christopherson, 8 Saulala Houma, 9 Liam Broderick, 10 Ethan McKellar, 11 Kyle Byrnes, 12 Rakai Tuheke, 13 Nathan Potts; Bench: 14 Brett Morgan, 15 Ethan Bereyne, 16 Jordan Dwyer, 17 Sam Coyte.
COACH: Willie Heta.
REFEREE: Billy Greatbatch.
GAME THREE:
BLAYNEY BEARS versus MUDGEE DRAGONS at King George Oval, Blayney:
BEARS: 1 Carter Hirini, 2 Ryley Oborn, 3 Ryan Oborn, 4 Nathan Lawrence, 5 Zach Stammers, 6 Tim Mortimer, 7 Mitch Evers, 8 Brady Cheshire, 9 Mick Toohey, 10 Dereyne McKenzie, 11 Ricky Scott, 12 Bailey Perkins, 13 Cameron Hobby; Bench: 14 Isaac Lettice, 15 Jake Mooney.
COACH: Tim Mortimer.
DRAGONS: 1 Nathan Orr, 2 Lachie Hill, 3 Corin Smith, 4 Lee Hicks, 5 Tom Baddock, 6 Chris Ward, 7 Jared Robinson (c), 8 Chanse Burgess, 9 Jack Beasley, 10 Jack Afamasaga, 11 Hamish Bryant, 12 Luke Moody, 13 Todd Munn; Bench: 14 Nathan O’Brien.
COACH: Ben Gregory.
REFEREE: Dale Harding.
RELATED:
GAME FOUR:
COWRA MAGPIES versus OBERON TIGERS at Sid Kallas Oval, Cowra:
MAGPIES: 1 Bradyn Cassidy, 2 Callum Clyburn, 3 Jay McClintock, 4 Desi Doolan, 5 Zac Browne, 6 Jeremy Gordon, 7 Joseph Bugg, 8 Ronald Lawrence, 9 Benjamin John, 10 Blake Tidswell, 11 Mitchell Browne, 12 Josh Rainbow, 13 Warren Williams; Bench: 14 Jake Kamire, 15 William Ingram, 16 Zac Starr, 17 Toby Apps.
COACH: Steve Sutton.
TIGERS: 1 Jackson Brien, 2 Lachie Gilmore, 3 Abel Lefaoseu, 4 Jayden Fagg, 5 Tyler Hughes, 6 Ben McAlpine, 7 Luke Branighan (c), 8 Josh Starling, 9 Blake Fitzpatrick, 10 Mickey Hawkings, 11 Tui Oloapu, 12 Andy Adams, 13 Dave Sellers; Bench: 14 Jake Dawe, 15 Luke Christie-Johnson, 16 Blake Ryan, 17 Jacob Bell.
COACH: Luke Branighan.
REFEREE: Nick Lander.
RELATED:
ORANGE CYMS bye.